03-9053777

 
הכנס פרטים
ונציגנו יצור איתך קשר בהקדם:

 
דף הבית >> מאמרים
 

קידום בריאות ורפואה מונעת בגיל המבוגר

 
 
 
​בגיל המבוגר חשוב במיוחד לשמור על הבריאות ולאמץ אורח חיים בריא:
  • תזונה נבונה - תזונה וצריכת מזון ידועים בשנים האחרונות כמרכיבים הכרחיים וייחודים בשמירה על בריאות נאותה.
  • פעילות גופנית - יש להרבות בפעילות גופנית ולעסוק בה באופן סדיר – כדי למנוע תחלואה ונפילות, לשמור על התפקוד ולשפר את איכות החיים.
  • חיסונים - יש להתחסן בחיסונים המומלצים על מנת למנוע מחלות וסיבוכים.
  • כללי בטיחות - יש לשמור על כללי בטיחות בהליכה בחוץ ובהתנהלות בבית, כדי למנוע נפילות פגיעות ותאונות.
  • סכנות מזג אוויר קיצוני: חם או קר. הסכנה הבריאותית ממזג אויר חם גדולה במיוחד בגיל המבוגר. סכנה גדולה עוד יותר קיימת עבור אנשים הסובלים מהשמנת יתר, מחלות כרוניות, מטופלים בתרופות מסוימות, בעת מחלה חריפה או במצב של חסר בנוזלים (התייבשות). גם מזג אוויר קר מאד עלול להוות סכנה לקשישים.
    הסכנות במזג אוויר קר - הסיכון לירידת חום הגוף קיים גם בירידה קלה בלבד של טמפרטורת הסביבה. ככל שיש לקשיש יותר גורמי סיכון אישיים וסביבתיים – הסכנה הולכת וגדלה. הדבר עלול להוביל לירידה בתפקוד, בלבול ואף פגיעה בתפקוד מערכות חיוניות.
  • טיפול תרופתי - חשוב מאד לעקוב אחר ההנחיות הרפואיות כדי לשמור על איזון מתאים של מחלות כרוניות, תוך שימוש נאות בטיפול התרופתי.
 
 
  • בריאות הפה והשיניים - לבריאות הפה והשיניים יש השפעה עצומה על איכות החיים, משמירה על תפקוד יומיומי תקין הכולל אכילה, דיבור וקיום קשרים חברתיים ועד למניעת כאב וחוסר נוחות.
שמירה על אורח חיים בריא ומניעת מחלות ותאונות תורמת לבריאותכם ולעצמאותכם!
 
המידע בחלק זה נועד לסייע לקשישים עצמם, לבני המשפחה הקרובים ולמטפלים נוספים להתמודד עם שינויים בבריאות ובתפקוד (הפיזי, הנפשי או הקוגניטיבי) שעלולים לחול בגיל הזִקנה.
 
לעיתים, למרות שהקשיש מתפקד היטב במישור אחד, חלה התדרדרות או פגיעה במישור תפקודי אחר. כך לדוגמא, יכולתו של הקשיש לנוע עלולה להיות מוגבלת בשל נפילה שחווה אולם כשירותו השכלית לא נפגעה. בדוגמא אחרת התפקוד הפיזי של הקשיש תקין אך הוא סובל מאיבוד זיכרון, דבר הפוגע בתפקודו ומסכן את בריאותו ושלמותו.
הפגיעה בתפקוד יכולה להשפיע הן על מצב רוחו של הקשיש ועל התנהגותו וכן יכולה להוביל להתדרדרות נוספת ללא טיפול רפואי או נפשי הולם.
 
חשוב שקשישים ישימו לב למצבם, במידת האפשר. כמו כן, רצוי, שבני המשפחה והמטפלים הנוספים יהיו מודעים למצבם הפיזי, הנפשי והקוגניטיבי של הקשישים ולכל שינוי שחל באחד מהמישורים, יפנו לגורם רפואי לקבלת טיפול, יסייעו לקשישים בהכוונה נכונה לעבר השינויים הנדרשים ולעיתים גם ביצועם בפועל, ויסייעו להם בהבנת מצבם והשלמה עם הצורך בשינוי ובעזרה. 
 
בני משפחה המטפלים בקשישים חווים בעצמם קשיים רגשיים, כלכליים ומתמודדים עם אתגרים ובעיות על בסיס יומיומי. על-פי חוק, זכאים בני המשפחה להקלות שונות במקום עבודתם ולעיתים לזכאות להבטחת הכנסה מהמוסד לביטוח לאומי.
 
 
זיכוי מס בשל השתתפות במימון סידור מוסדי של הורה
סעיף 44 לפקודת מס הכנסה מקנה זיכוי במס מהכנסתו של אדם אשר שילם עבור החזקת קרוב משפחה במוסד. 
 
הבטחת הכנסה לאדם המטפל בבן משפחה חולה
לפי סעיף 7 לחוק הבטחת הכנסה, התשמ"א, 1980, אדם המטפל בבן משפחה חולה זכאי לקבלת הבטחת הכנסה ללא צורך במבחן תעסוקה (פירוט באתר המוסד לביטוח לאומי(
 
 
נוף המושבה | מרכז מגורים איכותי למבוגרים טל’: 03-9053777
 חזור למעלה    מפת אתר     צור קשר
עיצוב אתרים - עיצוב אתרים
לייבסיטי - בניית אתרים